Jerycho Młodych 2019

Prawie 1000 młodych ludzi przyjechało do Pratulina, aby po raz kolejny spotkać się na Jerychu Młodych. Tegoroczne spotkanie odbywało się w dniach 14 - 15 czerwca. Przyświecało mu hasło - JEdnoŚĆ.

Całą przygodę rozpoczęliśmy w piątek 14 czerwca od zawiązania wspólnoty. Przez godzinę wspólnie ćwiczyliśmy tańce, śpiew i dobrze się bawiliśmy.  Na zakończenie zawiązania wspólnoty uroczyście wprowadziliśmy mozaikę MB Kodeńskiej stworzoną z setek zdjęć osób i wspólnot. To właśnie obraz MB Kodeńskiej, zwanej MB Jedności stanowił centrum naszego spotkania. 
Mozaika towarzyszyła nam cały czas, również podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Wojciech Sobieszek – diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. W homilii nawiązał do tematu JEdnoŚĆ i wskazywał młodym, żeby szli na „peryferia egzystencji” jak mawiał Papież Franciszek i towarzyszyli rówieśnikom w ich powrocie do Boga.
Konferencję do zebranej młodzieży wygłosił ks. Rafał Jarosiewicz. Nietypowy był sposób tej konferencji, gdyż ks. Rafał nauczał młodych z łodzi, przy kościółku - miejscu męczeństwa błogosławionych Męczenników.
Wieczór Uwielbienia poprowadził o. Błażej Mielcarek, a swoim śpiewem wspierał go Jerycho Band. Ostatnim punktem programu było nocne kino plenerowe, podczas którego wyświetlono film: „Moja miłość”.Drugi dzień Jerycha rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy Jutrznią, następnie tańczyliśmy zumbę. Słońce, temperatura powyżej 30 stopni, a młodzi ludzie tańczyli i ćwiczyli flashmob do utworu: „Góry do góry” Małego TGD.
Był też moment na pracę w grupach, młodzi ludzie rozważali posynodalną adhortację Papieża Franciszka: Chrystus Żyje! Ostatnim punktem był koncert Siewców Lednicy.
Warto wspomnieć, że w jak najlepszym przeżyciu tego czasu wspierała nas aplikacja mobilna: Jerycho Młodych, poprzez którą młodzi mogli zapoznać się z miejscami konkretnych wydarzeń oraz infrastrukturą Jerycha.

Zdjęcia: podlasie24/fb KSM