Jak się zapisać? Informacje dla młodych! :)

Jak się zapisać na "Jerycho"
 
1. Jeżeli czujesz się młody duchem jesteś zaproszony. Nie ma górnej granicy wiekowej uczestnictwa (dolna granica to 7 klasa SP)
 
2. Przyjedź zorganizowaną grupą. Zgłoś się do swego księdza, bądź katechety. Jeśli on sam nie organizuje grupy poproś, by skierował Cię do Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży. 
Możesz też skontaktować się z nim bezpośrednio:  
3. Pobierz z naszej strony regulamin uczestnictwa, kartę uczestnictwa lub kartę uczestnictwa niepełnoletnich jeśli nie ukończyłeś 18 roku życia.  Podpisz się pod nimi osobiście, niech się podpiszą rodzice i oddaj formularze księdzu opiekunowi grupy, włącznie z podpisanym przez Ciebie regulaminem! Tak jak w roku ubiegłym zbieramy symboliczne10 zł od każdego uczestnika jako koszt organizacyjny.
 
4. Zdobądź namiot i przyjaciół do namiotu. Jesteśmy staroświeccy :) NIE UZNAJEMY NAMIOTÓW KOEDUKACYJNYCH!!!
Następnie zgłoś księdzu ile osób i kto konkretnie będzie spał w namiocie. Przy recepcji otrzymacie kartę identyfikacyjną namiotu, a następnie wskażą Wam miejsce do jego rozstawienia. UWAGA: Grupa może zamieszkać na polu namiotowym tylko pod warunkiem, że pozostają pod opieką dorosłego opiekuna, który nocuje na polu namiotowym!
 
5. Zabierz ze sobą prowiant, tak jak na pielgrzymkę: konserwy, chleb o dłuższej przydatności do spożycia itd. Weź tyle, ile potrzebujesz, by przeżyć do niedzieli :) Na miejscu dostaniesz rano i wieczorem gorący wrzątek na herbatę oraz w sobotę i niedzielę znajdzie się jakaś gorąca zupa :)
Pamiętaj, by dzielić się tym z przyjaciółmi i że pierwszy dzień pobytu to piątek, a więc wstrzemięźliwość.  I jeszcze jedno: nie zabieraj ze sobą świństw, które mogą spowodować rozstrój żołądka.
 
6. Zabierz koniecznie nakrycie głowy, ale też na wszelki wypadek ciepłe ubranie i coś od deszczu! Pamiętaj spotykamy się w Pratulinie, nie w Panamie, z pogodą może być różnie :)
 
7. Poinformuj opiekuna o swoich chorobach i dolegliwościach, wpisując to jednocześnie na karcie uczestnictwa. Nie zapomnij zabrać koniecznych leków!
 
8. Na miejscu będą zapewnione przenośne toalety oraz wojskowe myjnie polowe (krany z zimną wodą). Musisz więc zabrać papier toaletowy, przybory do mycia i dla wygody np. plastikową miskę.  Pamiętaj o środkach przeciw komarom:)!
 
9. Zabrania się bezwzględnie przywożenia i używania  kuchenek gazowych i wszelkich materiałów łatwopalnych oraz alkoholu, papierosów, innych używek, a także ostrych i niebezpiecznych przedmiotów! 
 
10. Przygotujcie z przyjaciółmi jakąś wielką, efektowną flagę, z symbolem który jest dla was charakterystyczny, np. dla miejscowości, parafii - to będzie Wasz sztandar.
 
11. Zabierz instrument, na którym grasz, mile widziane tamburyna, grzechotki i inne bongosy :)
 
12. Bierz czynny udział we wszystkich punktach spotkania. Nie psuj go brakiem dyscypliny, zwracaj też uwagę innym na wszelkie formy nieporządku!
 
13. Pole namiotowe zostaw po sobie bezwzględnie czyste!
 
14. Zorganizujecie przed wyjazdem w parafii spotkanie modlitewne, które was duchowo przygotuje do "Jerycha"!


Duszpasterstwo Młodzieży
Diecezji Siedleckiej