Słup ogłoszeniowy

Słup ogłoszeniowy
Jeżeli:
- organizujesz rekolekcje, bądź dowiedziałeś się o jakiejść ciekawej i wartościowej  akcji czy incjatywie
 - masz do polecenia ciekawą książkę, płyty itp.
- masz jakąkolwiek inną ważną sprawę, o której chcesz powiadomić innych -
TA STRONA JEST DO TWOJEJ DYSPOZYCJI!

Uwaga! Administratorzy strony zastrzegają sobie prawo usuwania wpisów, których treść nie licuje z etyką chrześcijańską oraz mających charakter reklam i ogłoszeń komercyjnych!

Rekolekcje dla młodzieży w Siedlanowie

 

 

Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje w Siedlanowie dla gimnazjalistów, uczniów szkół średnich oraz dla młodzieży i studentów.


Organizatorem jest diakonia ewangelizacyjna diecezji siedleckiej. Obecnie na rekolekcjach przebywają dzieci z klas 4-6. W poniedziałek 9 lipca rozpoczną się rekolekcje dla gimnazjalistów, 16 lipca dla uczniów szkół średnich i 23 lipca dla młodzieży i studentów.

Zgłoszenia na rekolekcje przyjmowane są w biurze w Osinach Dolnych od poniedziałku do piątku w godzinach 16.30 - 18.00 pod numerem telefonu 25 - 642 33 31 lub 25 - 642 33 78.

Rekolekcje zaczynają się w poniedziałki o godz. 18:00 i kończą w czwartki o tej samej godzinie.

Organizatorzy proszą, aby uczestnicy zabrali ze sobą wypełnioną kartę uczestnika, która dostępna jest na stronie www.wodażywa.pl, legitymację szkolną lub dowód osobisty oraz dokument potwierdzający ubezpieczenie.

LB/Siedlce [ja]

Rekolekcje kontemplatywne dla księży

 
10 - 14 września Przedborów k. Ostrzeszowa
"Napełnieni całą Pełnią Bożą" (por. Ef 3, 19b) - rekolekcje kontemplatywne dla prezbiterów


Jeśli ksiądz doświadcza swego rodzaju "wypalenia", liturgia staje się rutyną, a działania duszpasterskie przestają przynosić radość, to dzieje się tak być może dlatego, że jest wezwany przez łaskę do wejścia w głębię kontemplacji.
Na nasze rekolekcje zapraszamy prezbiterów, którzy chcą pogłębić swoje życie wewnętrzne poprzez podjęcie modlitwy kontemplacyjnej.
Rekolekcje odbywają się w milczeniu, czemu sprzyja zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych. Prosimy o to, aby zgłaszali się wyłącznie księża chcący przeżyć w ciszy i indywidualnie spotkanie z Łaską. Bardzo zależy nam na utrzymaniu rzeczywistej ciszy zewnętrznej i wewnętrznej.
Opierając się na tradycyjnym nauczaniu doktorów Kościoła, poprzez Lectio Divina wejdziemy wspólnie w praktykę modlitwy kontemplacyjnej.
Ostatni dzień (po wyjściu z milczenia) poświęcony będzie refleksji na temat sytuacji Kościoła w Polsce i Europie oraz intuicjom pastoralnym.

Miejsce: Ośrodek Caritas, Przedborów 1, 63 - 510 (koło Ostrzeszowa)
Prowadzący: ks. Wacław Grądalski - ojciec duchowny seminarium Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej, opiekun duchowy wspólnoty Cenacolo w Polsce oraz Marcin Gajda Wiecej informacji: http://www.gajdy.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=55

Rekolekcje u sióstr Misjonarek w Lublinie

 O rekolekcjach, Piśmie i Duchu

Po co się jeździ na rekolekcje? Żeby spotkać się z Bogiem, zastanowić się nad swoim życiem, pomodlić się, pobyć w ciszy, dać sobie chwilę wytchnienia…

A po co się organizuje rekolekcje? Mniej więcej po to samo, to znaczy: żeby podzielić się z innymi naszą wiarą, naszym spotkaniem z Bogiem, naszym doświadczeniem ciszy, skupienia, modlitwy, wspólnoty… To oczywiście są cele bardzo ogólne i nie tłumaczą, co i dlaczego jest konkretnym tematem konkretnych rekolekcji.

A dlaczego chcemy robić rekolekcje o Piśmie Św.?
Bo czytanie Pisma Świętego – indywidualne i wspólne – to jest coś bardzo ważnego, pięknego i chcemy się tym podzielić. Ustaliłyśmy temat o Piśmie Świętym i co ciekawe – ojciec rekolekcjonista, do którego się zwróciłyśmy, też miał taki pomysł – zupełnie niezależnie od nas! Uznałyśmy to za znak Ducha Świętego…

W paru zdaniach:

Naszym przewodnikiem w czasie rekolekcji będzie - oprócz głównego autora Biblii, czyli Ducha Świętego - o. Dominik Ornawka, dominikanin.

Początek rekolekcji w piątek, o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę, o godz. 14.00.

Jeśli chcesz przyjechać na te rekolekcje, to zapisz się! Zapisy do 22 czerwca.

Przyjeżdżając zabierz ze sobą:
Różaniec, Pismo Święte i brewiarz (jeśli go masz)
obuwie na zmianę
śpiwór
ofiarę za udział w rekolekcjach
Zapraszamy!
Misjonarki Szkoły

PS Ogólnie o naszych rekolekcjach zobacz tu: http://misjonarkiszkoly.blogspot.com/p/dni-skupienia-i-rekolekcje.html


Obóz z servivalem

 Stowarzyszenie ABEON zaprasza
do Borów Tucholskich na:

Obóz twórczy
z elementami survivalu

organizowany w dniach 4-16 sierpnia 2012


Liczba miejsc: 45
Wiek uczestników: 14-18 lat
Miejsce: Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy NATURA w Bachorzu nad Jeziorem Charzykowskim
Koszt uczestnictwa: 950 zł


Program obozu to bogata oferta wycieczek krajoznawczych i zajęć tematycznych, m.in.:

• warsztaty teatralne,
• zajęcia survivalowe prowadzone przez doświadczonego instruktora,
• spływ kajakowy rzeką Brdą,
• zwiedzanie Parku Narodowego Bory Tucholskie,
• zwiedzanie najstarszego w Polsce Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich,
• zwiedzanie „Domu do góry nogami” w Szymbarku,
• wyjazd do Aquaparku w Chojnicach,
• wyjazd na XV Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy 2012,

Do dyspozycji uczestników bezpieczne kąpielisko strzeżone na terenie ośrodka oraz sprzęty wodne: rowery wodne i kajaki. Pełne wyżywienie – 4 posiłki dziennie. Zakwaterowanie w pokojach
4-osobowych z łazienkami. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zapisy pod numerem telefonu 667726589 Joanna Nowak lub 504482688 Tomasz Lewtak, lub pocztą elektroniczną: abeon@abeon.info do dnia 20.06.2012 r. wraz z zaliczką 300 zł. Ostateczny termin zgłoszeń wraz z wpłatą całkowitego kosztu uczestnictwa upływa 20.07.2012 r.

Wpłaty można dokonywać osobiście lub na konto:

Stowarzyszenie Abeon
83 1090 2688 0000 0001 1118 3139
Bank Zachodni WBK I oddział Siedlce
w tytule: obóz wakacyjny + imię i nazwisko dziecka

Rekolekcje dla kapłanów z o. Antonello i Enrique w Koszalinie

 

Rekolekcje dla kapłanów z o. Antonello i Enrique w Koszalinie. 13-15.05.2012r.

 
Rekolekcje dla kapłanów z o. Antonello i Enrique w Koszalinie. 13-15.05.2012r.
"Dwóch mężczyzn, którzy wybrali drogę Boga, aby rzucić się w przepaść biedy i przemocy. Miasto Sao Paulo liczy 24 miliony mieszkańców i dochodzi w nim do ponad 15 tysięcy zabójstw rocznie; co miesiąc należałoby wybudować w nim nowe więzienie. 
 
Ojcowie Antonello i Enrico, narażając się, cierpiąc, przeżywając oszołomienie samym ogromem zła, obiecali, że będą Kościołem, który zdejmuje sandały, dotyka ziemi, i sam staje się ziemią, bólem i nadzieją.
Jest to Kościół misyjny, uliczny, który w ciągu zaledwie dziesięciu lat, zaczynając od paru ubogich pokoi, wybudował małe miasteczko i uratował już ponad 2000 zniszczonych istnień ludzkich: gwałcone dzieci, prostytutki, narkomanów, dilerów narkotyków, morderców. Wszyscy, bez wyjątku zostali przyjęci w Przymierzu Miłosierdzia. Tak nazywa się wspólnota, a tworzą ją ludzie ulicy. Tam poranione serca doświadczają pokoju i szczęścia. Tego samego szczęścia, które widać już w oczach Cristiano, 29 latka, wczoraj dilera narkotyków i matadora, a dzisiaj didżeja w Christotece, dyskotece Przymierza w samym centrum Sao Paulo. Muzyka, laserowe światła, perkusja i gitary elektryczne, a w powietrzu słowa Jezusa. Nauczanie jest niezwykle mocne, chłopcy wpatrują się w ołtarz zachwyceni. W trakcie nauczania dzieją się prawdziwe cuda: chromi wstają z wózków inwalidzkich, niesłyszący doznają uzdrowienia, dzieci prorokują w imieniu Boga, a młodzi śpiewają w obcych im językach. Na koniec znak krzyża, który przecina pierś na pół, usuwa ból i rodzi nowych ludzi. I wtedy, po oklaskach rozlegających się po każdym alleluja, po kolejnych melodiach, kiedy wszyscy znowu wstają i ruszają do tańca, przychodzi pora na spowiedź. Na wolnym powietrzu, dwa krzesła naprzeciwko siebie, dwa głosy. Jakaś dziewczyna płacze. Ojciec Enrico trzyma w dłoniach jej twarz. To jest przebaczenie. Przebaczenie w Sao Paulo, mieście noszącym imię mordercy, który pewnego dnia na ulicy spotkał Boga." 

Ojcowie Antonello i Enrique w latach 90-tych poruszeni głęboko ideą Bożego Miłosierdzia ogłoszoną przez Siostrę Faustynę, postanowili wyjechać do Brazylii, aby służyć najuboższym mieszkańcom slumsów w Sao Paulo. Radykalne życie ewangeliczne w kartonowych miastach zaowocowało serią gwałtownych nawróceń wśród ich mieszkańców. W 2000 roku Ojcowie postanowili wraz z siedmioma młodymi ludźmi, wśród nich byli narkomani, dealerzy narkotyków i prostytutki, założyć wspólnotę życia, którą nazwali "Allianza de Misericordia" (Przymierze Miłosierdzia). Po dziesięciu latach istnienia wspólnota liczy obecnie około 400 świeckich konsekrowanych żyjących we wspólnocie (8 z nich przygotowuje się do kapłaństwa) oraz około 2 tysięcy członków niekonsekrowanych. W całej Brazylii powstało 27 ośrodków, które pomagają około 40 tysiącom osób miesięcznie. Ojciec Antonello przez wiele lat był koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej w tym kraju. Ojcowie Antonello i Enrique odwiedzali już kilkakrotnie nasz kraj. M.in. w ub. roku prowadzili rekolekcje dla kapłanów w Niepokalanowie oraz byli gośćmi Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie. Każda z tych wizyt stała się wielkim przeżyciem dla tysięcy ludzi. Szczególnie wiele łask otrzymali podczas tych spotkań kapłani. 

Otrzymaliśmy informacje, iż są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych rekolekcjami kapłanów odsyłamy do na stronę: www.rekolekcje.strefa.pl

 Zapraszamy na WAKACYJNY

 Zapraszamy na WAKACYJNY WOLONTARIAT do Brańszczyka!!!

 

Co to jest „Brańszczyk”?

Brańszczyk to miejscowość położona nad Bugiem w okolicy Wyszkowa,

ale dla wielu ludzi Brańszczyk to nie miejsce, tylko „wydarzenie”. 

Jest to dzieło prowadzone od 1963 roku

przezZgromadzenie Zakonne (Księża Orioniści) przy współpracy z siostrami orionistkami.

Jego celem jest pomoc ludziom niepełnosprawnym w różnym wieku,

a także starszym i samotnym,

poprzez umożliwienie im zmiany otoczenia, kontaktu z przyrodą,

z innymi ludźmi i z Bogiem, czyli odpoczynku fizycznego i umocnienia duchowego.

 

http://orione.pl/Artyku%C5%82y-promowane/Bra%C5%84szczyk-2012.html

 

TERMINY

Chcesz przyjechać?

Chcesz poświęcić kawałek swoich wakacji i zobaczyć,

ile w Tobie jest odwagi, serdeczności, piękna?

 

Terminy tegorocznych turnusów:

1. 1 lipca - 12 lipca 2012

2. 15lipca - 26 lipca 2012

3. 29 lipca - 09 sierpnia 2012 TURNUS ORIOŃSKI

4. 19 sierpnia - 30 sierpnia 2012 TURNUS ORIOŃSKI

 

Zapraszamy do włączenia się w wolontariat zarówno tych,

którzy już od lat uczestniczą w turnusach,

jak i tych, którzy w tym roku po raz pierwszy chcieliby przyjechać jako wolontariusze do Brańszczyka.

KONTAKT

Zapisy oraz wszelkie informacje u p. Wioletty Halusiak:

tel.: 691095245 (proszę dzwonić po godz. 20),

e-mail: wiolah7@wp.pl

 

www.orione.pl

www.orione.pl/branszczyk

 

Z siostrzanym pozdrowieniem:

S.M. Amabilis / orionistka

 

Rekolekcje u sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach

 Siostry Karmelitanki z Siemiatycz zapraszają na rekolekcje dla młodzieży, które odbędą się u Sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach w dniach 23-25 marca.

na zdjęciu obraz Aurelio Bruniego pt. Zwiastowanie


Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 18.00 dnia pierwszego, a kończą ok. 10.00 ostatniego. Poprowadzi je ojciec karmelita bosy.

Zgłoszenia i informacje:
s. Avelina: powolania.karmel@wp.pl
tel. 795 57 42 34

Następne takie spotkania rekolekcyjne odbędą się w dniach: 20-22 oraz 22-24 kwietnia.

Rekolekcje dla chłopców. WSD Nowe Opole

 W naszym seminarium w dniach 28-30 grudzień 2011r, odbędą się rekolekcję dla
chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, którzy pragną odkrywać i
wzmacniać swoją relację z Chrystusem, rozeznając przy tym swoje życiowe
powołanie. Pragnę zauważyć, że termin rekolekcji jest odmienny od tego, do
którego już się przyzwyczajaliśmy, to znaczy na przełomie ferii zimowych, a
który w tym roku jest trudny to osiągnięcia z powodu różnych okoliczności
technicznych. Szczegółowe informację o rekolekcjach będą zamieszczone na
stronie www.wsd.siedlce.pl a także dostarczone pocztą na adresy parafii.
Z Chrystusowym pozdrowieniem
Ks. Krzysztof Domański
Ojciec Duchowny WSD

TAIZE w Berlinie. Gdzie można się zapisać

TAIZE w Berlinie. Gdzie można się zapisać W odpowiedzi na zaproszenie Kościołów i burmistrza miasta, 34. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Berlinie w dniach od 28 grudnia 2011 do 1 stycznia 2012 roku. Dla wielu ludzi na Wschodzie i na Zachodzie Berlin ma znaczenie symboliczne. Mieszkańcy tego miasta nie ulegli zniechęceniu nawet w bardzo trudnych okolicznościach życia. Kościół, który nas przyjmie charakteryzuje duże zróżnicowanie. Wielu spośród mieszkańców Berlina z różnych powodów nigdy nie miało prawdziwego kontaktu z wiarą chrześcijańską. To miejsce, w którym wszyscy będą się mogli poczuć przyjęci. Czy to Spotkanie stanie się znakiem, że Kościół może być miejscem gościnnym dla wszystkich ludzi? W przygotowaniu tego spotkania współuczestniczy wielu młodych. W Polsce powstało już około 150 punktów przygotowań we wszystkich diecezjach. Zapisy na spotkanie w Berlinie przyjmowane będą tylko za pośrednictwem punktów przygotowań. Ostateczny termin zgłaszania się w punktach przygotowań mija z dniem 21 listopada 2011. Poszczególne punkty organizują również modlitewne spotkania przygotowujące do tego wydarzenia. O wszystkim dowiecie się bezpośrenio u organizatorów. Oto punkty przygotowań na terenie naszej diecezji: SIEDLCE: - GRUPA 1- STUDENCI I MŁODZI -grupa powstaje przy współudziale DA - kontakt: Ks. Piotr Witkowicz,Email: peterwitek@poczta.onet.pl (termin spotkań w trakcie ustalania) - GRUPA 2 - Ks. Marek Chomiuk parafia, Ks. Marek CHOMIUK EMail: ks_chomiuk@poczta.onet.p, spotkania po skompletowaniu grupy niedziela 19.00, kaplica MB Kodeńskiej ZELECHÓW: - Ks. Adrian KOMAR EMail: adekom@interia.pl, spotkania w pt 18.00, salka katechetyczna KOMARÓWKA PODLASKA - Małgorzata JABŁOŃSKA EMail: jablonska.m@interia.pl, Tel: 83/353.50.92, spotkania, pt 18.00, salka parafialna ŁUKÓW - s. Janina MATEUSIAK EMail: sjanina1@wp.pl,sob 16.00, kaplica O tworzeniu się innych grup będziemy informować na bierząco. UWAGA O DOKŁADNYCH TERMINY SPOTKAŃ PYTAJCIE ORGANIZATORÓW, powyzsze są terminami z bazy z danymi ubiegłorocznymi.

Skupienie dla młodzieży żeńskiej

Deo gratias!

Jeśli nie jest Ci obojętne to,
czego pragnie dla Ciebie Bóg...

Jeśli masz odwagę spotkać się z Nim
podczas modlitwy...

Jeśli chcesz zatrzymać się na chwilę
w zaciszu zakonnego domu...

ZAPRASZAM
NA WEEKENDOWE SKUPIENIE MŁODZIEŻY ŻEŃSKIEJ

NA TEMAT:
KOBIETY SZALONE DLA JEZUSA!

Kiedy?
25-27 listopada 2011 r.

Gdzie?
W Domu Prowincjalnym Sióstr Orionistek
w Zalesiu Górnym k./Warszawy

Wystarczy wziąć ze sobą
kilka osobistych drobiazgów,
jakiś notes, zmienne obuwie, śpiwór
i serce otwarte na przyjmowanie tego,
co Bóg zechce Ci powiedzieć
i co pozwoli Ci odkryć w tych dniach.

Zapraszam,
powierzając już dziś Twoją drogę Bożej Opatrzności.

Z darem modlitwy i siostrzanym pozdrowieniem:
S.M.Amabilis / orionistka

Zgłoszenia przyjmuję do 20 listopada 2011 r.
- mailowo: s.m.amabilis@wp.pl
- telefonicznie: 507-326-450
- osobiście: Siedlce, ul. Sokołowska 124

CD...

Zapraszam w ostatni weekend listopada na niepowtarzalne dni skupienia, które zapowiadają się naprawdę wyjątkowo bo: 1. Razem rozpoczniemy Adwent-czas oczekiwania i radości! 2. Będą jedyni w swoim rodzaju Goście - zespół Kana z Ukrainy i ks. Mirosław ze wspólnoty Betlejem w Jaworznie 3. Będzie też św. Tereska, która wprowadzi nas w misyjny klimat! 4. No i dobrze by było - gdybyś była i Ty! 5. POMYŚL: W końcu będzie się także można na chwilę zatrzymać! Na dodatek w radosnej atmosferze i doborowym towarzystwie! :-) Zapraszam z całego serca!

Poszukiwani chętni do propagowania "Jerycha" na pielgrzymce

Uwaga! Uwaga! Poszukiwani członkowie Armii Jerycha, uczestnicy, sympatycy i wszyscy chętni do pomocy, którzy wybierają się w siedleckiej kolumnie na pielgrzymkę do Częstochowy! Chcemy rozpropagować nasze pratulińskie spotkania młodych dlatego też powołaliśmy zespół, który będzie o nim opowiadał podczas drogi do Mamy. Dodatkowo przygotowaliśmy nasze jerychońskie flagi. Poszukujemy osób, które chociaż przez jeden dzień w swojej grupie „zaopiekują się” nimi, aby poprzez ich obecność na szlaku zainteresować naszych współbraci, którzy jeszcze nie mieli okazji dowiedzieć się o naszych spotkaniach czy nie odkryli jeszcze naszej strony duszpasterstwa młodzieży diecezji siedleckiej. Proszę o kontakt jeśli ktoś mógłby ofiarować swą pomoc na facebooku lub pod numerem 518 385 116 . Pozdrawiam serdecznie, liczę na Was :) Karolina Kłoś

Dodaj nową odpowiedź

CAPTCHA
To pytanie na ma celu sprawdzenie czy jesteś człowiekiem :) ma to zapobiec spamowi na stonie jerychomlodych.pl