#pielgrzymkachallenge

Za kilka dni wyrusza Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej zaprasza do wzięcia udziału w wyzwaniu: #pielgrzymkachallenge.
 
Fizycznie nie możemy pójść w pielgrzymce na Jasną Górę. Dlatego wpadłem na pomysł, żeby wykorzystać dostępne nam urządzenia mobilne, aby mobilnie przejść na Jasną Górę – mówi ks. Wojciech Sobieszek, diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
Idea jest taka, że pobierasz aplikację Hosanna, od 31 lipca do 14 sierpnia 2020r. o godzinie 6 rano otrzymasz 5 zadań (5 etapów) z przejściem 4km każdy. Przejść te kilometry możesz wszędzie. Masz na to cały dzień, czyli od godziny 6 rano do 23:59. Każdy etap to 4 km. Wybraliśmy takie etapy i takie długości, bo pokonując każdy etap przejdziecie w sumie 300km, czyli tyle ile jest z Siedlec na Jasną Górę. Oczywiście jest to pewien symbol. Niektórzy z nas pielgrzymują weekendowo, inni chcą przejść jeden dzień. Wszystko zależy od możliwości konkretnego człowieka. Dlatego zapraszamy, aby przejść chociaż 1 etap czyli 4km. Z wszystkich osób, które przejdą chociaż 1 etap czyli te wspomniane 4 km wylosujemy osobę, która wygra Pismo św. dla młodych, hulajnogę elektryczną, tablet lub słuchawki bezprzewodowe – podkreśla pomysłodawca ks. Wojciech.
Aplikację najprościej pobrać ze strony www.projekthosanna.pl

Regulamin wyzwania dostępny jest poniżej.