Delegaci z Siedlec na Synodzie

Oto relacja Oli, Julii i Jakuba:
"W czwartek (25.10) znowu mieliśmy wczesną pobudkę, by dotrzeć na mszę świętą z ojcami synodalnymi z Polski, która była sprawowana przy grobie świętego Jana Pawła II. Następnie zaczęliśmy zwiedzanie Rzymu ze wspaniałym przewodnikiem - ks Łukaszem Żakiem.
Przed południem spotkaliśmy się z ojcem Józefem Gwoździem SVD, który 15 lat spędził na misjach w Ameryce Środkowej, a od kilku lat jest proboszczem w jednej z parafii w Panamie. Później nasza trójka spacerowała po Rzymie z przewodnikiem Kubą.
Na koniec dnia spotkała nas miła niespodzianka - mieliśmy zaszczyt porozmawiać z kardynałem Josephem Coutts'em z Pakistanu."

"Wczoraj (24.10.2018r) musieliśmy wstać bardzo wcześnie - po godzinie 5.00, by zdążyć na mszę świętą w podziemiach Bazyliki Świętego Piotra, podczas której koncelebrze ks. prałatowi Albertowi Warso i ks. Emilowi Parafiniukowi przewodniczył biskup Marek Solarczyk. Następnie gorączkowo oczekiwaliśmy na przejazd papieża Franciszka po Placu Świętego Piotra. Udało się - mogliśmy zobaczyć papieża z odległości zaledwie kilku metrów! Następnie uczestniczyliśmy w audiencji tłumaczonej na kilka języków, w tym także na język polski. 
W południe zebraliśmy się na wspólnotowej pizzy w celu dalszej integracji, a następnie dostaliśmy czas wolny na zakup pamiątek i zwiedzanie. 
Zobaczyliśmy Bazylikę Świętego Pawła, Circo Massimo i Wzgórze Pallatyńskie."

„Minęły już dwa dni naszego pobytu w Rzymie. Dla niektórych z nas jest to pierwsza wizyta w wiecznym mieście. W poniedziałek byliśmy na Placu Świętego Piotra, gdzie widzieliśmy nie raz pokazywane w telewizji obiekty. Zostaliśmy zapoznani z tym, jak wygląda praca biskupów podczas Synodu. Nie zabrakło również czasu na pyszne cappuccino. Wtorek był bardzo pracowitym dniem. Mieliśmy okazję poznać lepiej pielgrzymów z innych diecezji. Rozmawialiśmy o pracy w duszpasterstwach młodzieży oraz innych organizacjach zrzeszających młode osoby. Dzieliliśmy się doświadczeniem, mówiliśmy o tym, jakie problemy napotykamy oraz o metodach i materiałach, które pomogłyby w naszym rozwoju duchowym i komunikacji. Niejednokrotnie mieliśmy okazję porozmawiać z biskupem Markiem Solarczykiem, który również przewodniczył mszom świętym sprawowanym w kaplicy Domu Polskiego”.
Duszpasterstwo Młodzieży
Diecezji Siedleckiej