Chrystus żyje! Konspekty spotkań.

Papież Franciszek wydał posynodalną adhortację apostolską: Christus Vivt! Chrystus Żyje. Koncentrując się na 3 prawdach: 1. Bóg, który jest Miłością, 2. Chrystus zbawia oraz 3. On żyje! przygotowaliśmy 3 konspekty spotkań przeznaczone do pracy z młodymi ludźmi. Bardzo prosimy duszpasterzy młodzieży i wszystkich, którym na sercu leżą sprawy młodych o wykorzystanie tych konspektów. Jako głowny cel obieramy sobie wsłuchanie się w głos młodych, aby program duszpasterstwa młodzieży dopasowany był do mentalności, zainteresowań i sposobu komunikowania przez młodych. Służą temu pytania stawiane konkretnie młodym ludziom.

1 konspekt - zrealizowany był w dniach 14-15 czerwca 2019r. podczas Jerycha Młodych.
2 konspekt - prosimy o zrealizowanie go w okresie wakacyjnym, bądź na początku września roku 2019r.
3 konspekt będziemy rozważali w dniu 21 września podczas Hosanny Młodych - w Siedlcach.


Przy rozważaniu konspektów, prosimy o odpowiednie przygotowanie animatorów i sekretarzy. Prosimy spisać odpowiedz i sugestie młodych ludzi i przekazać je nam w formie elektronicznej bądź wydrukowane w dniu 21 września 2019r. w Siedlcach (nie dotyczy to ostatniego konspektu, który będziemy realizować właśnie w tym dniu).

Zachęcamy, aby z tych konspektów korzystać za pomocą aplikacji mobilnej: Jerycho Młodych - są tam teksty do rozważenia, fragmenty adhortacji do odsłuchania - a to wszystko za pomocą smartfona.
Zachęcamy też, aby odsłuchać adhortację poprzez link: http://tojestsiec.pl/christus-vivit-audio/?fbclid=IwAR19zRZXVIDqUtdTAr2HMu6RAIADRM-qndpgwQgbQXrnFq5t-1Bo9Wyog3M 

Bardzo prosimy o wzięcie udziału w tych spotkaniach, podzielenie się refleksjami nt. tego dokumentu jak i przedstawienie nam sugestii, które uwzględnimy w opracowywaniu programu duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji na najbliższe lata.

Konspekty w pdf poniżej :)