Św. Stanisław Kostka - blisko nas!

Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki w Diecezji Siedleckiej
W roku 450. rocznicy jego narodzin dla nieba, Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodych, ale nie tylko, do wspólnej modlitwy przy relikwiach świętego Patrona dzieci i młodzieży.
 
Rok 2018 jest rokiem szczególnym. Po pierwsze jest to 450. rocznica śmierci św. Stanisława. Po drugie, od 19 maja br. Katolickie Stowarzyszenie Młodzież uroczyście wprowadziło relikwie tego wielkiego Patrona podczas Dnia Wspólnoty. Kolejną rzeczą jest Synod Biskupów o młodzieży. To wszystko skłania nas, abyśmy zechcieli spotkać się wspólnie i modlić. Chcemy polecać sprawę Światowych Dni Młodzieży, które za 99 dni rozpoczną się w Panamie – zauważa ks. Wojciech Sobieszek, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
 
W dokumentach synodalnych, w strukturze działań młodzieży wiele razy znajduje się odwołanie do Rejonów. Wiemy, że po Światowych Dniach Młodzieży idea rejonów zamarła. Pragniemy je ożywić. Pierwszym impulsem są spotkania w Rejonach w ramach spotkań ze św. Stanisławem Kostką. Dziękujemy Rejonom, które aktywnie odpowiedziały na apel i prośbę stworzenia takich spotkań.

Spotkania w Rejonach:
Rejon Łukowski - 20.10.2018r. w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Łukowie
Rejon Radzyński - 30.11.2018r. w Sanktuarium NMP w Radzyniu
Rejon Garwoliński - 15.02.2019r. w Kolegiacie w Garwolinie
Rejon Parczewski - 02.03.2019r. w Bazylice w Parczewie
Rejon Bialski - 25.05.2019r. w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Dziękujemy wszystkim dekanatom, które podjęły się dłuższej peregrynacji relikwii św. Stanisława. Oczywiście nie ograniczamy się tylko do jednego spotkania w Rejonie. Chcemy, aby osoba Stasia dotarła do jak największej liczby młodych. Dlatego zapraszamy wspólnoty, parafie, grupy młodzieżowe, szkoły do peregrynacji relikwii indywidualnie. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć relikwie do adoracji prosimy o kontakt mailowy: duszpasterstwo.siedlce@gmail.com bądź telefonicznie pod nr telefonu: 508 85 88 85, w godzinach działania biura a więc wtorek 9-15, środa 9-17, piątek 9-15. 

Wszelkie materiały, konspekty spotkań, rozważania różańcowe, przykłady modlitw, modlitw wiernych i wiele innych w specjalnej pozycji przygotowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Do pobrania poniżej.
 
 
Duszpasterstwo Młodzieży
Diecezji Siedleckiej