ŚDM w Siedlcach

Młodzież z diecezji siedleckiej zjechała 24 marca do Siedlec, aby uczestniczyć spotkaniu młodych. Wydarzenie było przygotowaniem do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Panamie.
Spotkanie zainaugurowała w katedrze siedleckiej Mszy św., która była jednocześnie rozpoczęciem procesu beatyfikacyjnego biskupa Ignacego Świrskiego. Kolejnym etapem była Droga Krzyżowa ulicami miasta. Młodzi wraz ze swoimi duszpasterzami rozważali poszczególne stacje idąc w kierunku kościoła św. Józefa. W trakcie przemarszu przedstawiciele poszczególnych dekanatów nieśli na ramionach krzyż.
W kościele św. Józefa biskup pomocniczy Diecezji Siedleckiej Piotr Sawczuk podziękował młodzieży za udział w spotkaniu. Po krótkiej przerwie rozpoczął się Wieczór Uwielbienia przygotowany przez scholę KSM, działającą przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach.
Nad całością spotkania młodych czuwał ks. Wojciech Sobieszek, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę PSS Społem za słodki poczęstunek, parafii katedralnej i św. Józefa za pomoc w organizacji spotkania. Wszystkim księżom zaangażowanym w przygotowanie tego dnia, oraz młodzieży z dekanatów: adamowskiego, bialskiego północ i południe, garwolińskiego, hańskiego, międzyrzeckiego, łukowskiego II, osieckiego, parczewskiego, radzyńskiego, siedleckiego i żelechowskiego za obecność z nami.

Więcej zdjęć pod linkiem:
podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/diecezjalne-spotkanie-mlodych-w-siedlcach-/zdjecia/-2501c.html