Aktualności

31 października 2018r. w Okrzei odbyła się Noc Świętych. W obchodach brali udział dorośli oraz młodzież. Całość przygotowana została przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Okrzei. Uroczystość rozpoczęliśmy od pantomimy, przedstawioną przez oddział.

PYTAMY… o to jaki jest dzisiejszy młody człowiek, o jego miejsce w Kościele, o to jakie to uczucie być w „sercu” Kościoła.

W związku z obchodami roku św. Stanisława Kostki rozpoczyna się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki w rejonach naszej diecezji. W rejonie łukowskim obejmującym dekanaty: Łuków I, Łuków II i Adamów, spotkanie odbyło się 20 października w Łukowie pod hasłem „Co św. Stanisław Kostka chce Ci powiedzieć dziś?”.
Oto relacja Oli, Julii i Jakuba:
"W czwartek (25.10) znowu mieliśmy wczesną pobudkę, by dotrzeć na mszę świętą z ojcami synodalnymi z Polski, która była sprawowana przy grobie świętego Jana Pawła II. Następnie zaczęliśmy zwiedzanie Rzymu ze wspaniałym przewodnikiem - ks Łukaszem Żakiem.
Od 01.11.2017r. do 05.10.2018r. trwał projekt Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej, w której do wygrania był wylot na ŚDM do Panamy, iPhone 7, dron oraz inne nagrody. Znamy zwycięzców!
 
Naszą Diecezję kształtują rodziny i ludzie młodzi. Od tego jacy są młodzi zależy jakie będą nasze rodziny. Duszpasterstwo Młodzieży wraz z Duszpasterstwem Rodzin zachęcają do #SelfieZrodzina

Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki w Diecezji Siedleckiej
W roku 450. rocznicy jego narodzin dla nieba, Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodych, ale nie tylko, do wspólnej modlitwy przy relikwiach świętego Patrona dzieci i młodzieży.
 
Wezwanie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy do modlitwy w intencji Synodu Biskupów poświęconego młodzieży

Biuro Katolickeigo Stowarzyszenia Młodzieży
Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej
ul. Piłsudkiego 62 Siedlce
czynne w dniach:

wtorek 9-15
środa 9-17
Piątek 9-15
Mega pozytywny przekaz, świadectwo życia i ciekawy bit – takie „atrakcje” czekały na uczniów siedleckich szkół, którzy wzięli udział w działaniach profilaktycznych zorganizowanych przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Strony